Google'ın internet taracısı Chrome'un iOS sürümüne yeni bir güncelleme geldi. Bu güncelleme ile tamamen yenilenen arayüz, Material Desing'a kavuşmuş oldu.


-chromejpg

Google'ın internet tarayıcısı Chrome için yeni bir güncelleme yayınlandı. Bu güncelleme ile birlikte Google'ın iOS internet tarayıcısı da nihayet Material Desing'a kavuşmuş oldu.

Elbette güncelleme ile gelen tek yeniliğin tasarımdan ibaret olmadığını söyleyelim. Google yayınladığı son güncelleme ile beraber iOS 8 uyumluluğunu ve performansı artıracak çeşitli optimizasyonları kullanıcılarına sunuyor.

-chrome-ios-sdnjpeg

Yüksek çözünürlük sunan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus içinde optimize edilen yeni arayüz, büyük ekranın avantajlarından faydalanabilmeyi mümkün kıldığı gibi ayrıca görünüşü de oldukça güzelleştirmiş.

Yayınlanan söz konusu güncelleme ile getirilen yeniliklerden bir başkası ise hali hazırda Apple'ın kendi internet tarayıcısı Safari'de kullanılan Handoff özelliği.

-chrome-ios-2-sdnjpeg
Bu özellik sayesinde mobil cihazınızdaki Chrome'da açtığınız bir web sayfasını Mac ile incelemeye devam edebileceksiniz. Tabi bu özelliği kullanabilmek için Chrome'un Mac'te varsayılan tarayıcı olması gerektiğini de ekleyelim.

Chrome'un son iOS güncellemesini cihazınıza buraya tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz.