Dünya'nın en popüler teknoloji markalarından biri olan Apple, çok yakında büyük bir çalışmaya imza atarak, önemli bir başarıya imza atabilir.

Önceki haberlerimizden de hatırlayacağınız gibi Apple'ın yıllardır kullandığı arama motoru olan Google ile bağlarını koparacağı ve başka bir arama motoru ile anlaşacağı bilgisi gelmişti.

İsim:  apple-arama-motoru-apy.jpg
Görüntüleme: 54
Büyüklük:  15.5 KB (Kilobyte)

Ancak görünen o ki Apple, herhangi bir arama motoru hizmeti ile anlaşmak yerine kendi arama motorunu geliştirmek için harekete geçti.

Daha önce Google Haritalar servisini de kullanmayı bırakıp kendi harita hizmetini duyuran Apple, başlarda problemler yaşamış olsa da, sonunda kullanıcılarına başarılı bir harita deneyimi sunmayı başarmıştı.

Bugün ise Cult Of Mac kaynağından gelen bilgilere göre Apple, kendi arama motorunu geliştirmek için iş ilanı yayınlamış.

Ancak belirtilene göre Apple'ın amacı Google ya da diğer arama motorlarına rakip olmak değil, sadece iOS cihazlarda ve Safari'de kendi arama hizmetini sunarak, kullanıcılarına kendi koşulları çerçevesinde hizmet verebilmekmiş.

Fakat görünen şu ki, Apple Android'i ele geçiren Google'ı, kendi çalışmalarından uzak tutmaya çalışıyor ve yavaş yavaş bunu başarıyor gibi görünüyor.

Shiftdelete'den alıntıdır.