Apple'ın 9 Mart Pazartesi günü gerçekleşecek "Sprint Foward" etkinliğine yönelik yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Odak noktası Apple Watch olacak etkinlikte Apple'ın birçok ürün grubuna yönelik minör güncellemeleri de aradan çıkarması bekleniyor.

İsim:  macbookpro.jpg
Görüntüleme: 61
Büyüklük:  191.4 KB (Kilobyte)

Broadwell'li Macbook Air ve Macbook Pro
İlk akla gelen iki ürün grupları ise 1 yıl önce güncelleme alan Macbook Air ve en son sonbahar aylarında güncellene Macbook Pro. Her iki cihaz da hali hazırda Intel'in Haswell çiplerini kullanıyor. Klasik güncelleme döngüsünde Apple, Intel'in en son mimarisini vakit kaybetmeden Mac'lere entegre ediyor.

Hangi Mac'lere gelecek?
Bu bilgiler ışığında Mac'lerin Broadwell'e geçmesine kesin gözüyle bakılabilir. Buradaki haberimizde yer verdiğimiz ekran görüntüleri de Macbook Air için bu ihtimali destekler nitelikteydi. Bugün yaşanan bir gelişme Broadwell güncellemesinin Macbook Pro için de gerçekleşebileceği beklentisini doğurdu.

Teslimat süresi düştü
Apple'ın Birleşik Devletler, Kanada ve Meksika sitesinde, Macbook Air ve Macbook Pro için teslimat süresi 1 güne kadar düştü. Bu gelişme, yeni cihazlar öncesi Apple'ın mevcut ürünlerin stoklarını eritmeye yönelik bir hamlesi olduğu düşünülüyor. Bakalım pazartesi günü yeni Macbook Air ve Macbook Pro'ları görebilecek miyiz?

sdn'den alıntıdır.