Apple'ın merakla beklenen akıllı saatine yönelik tüketici eğilimlerini gösteren büyük bir anket çalışması CNBC tarafından gerçekleştirildi. Katılımcıların yarısı yeni ürünü pahalı buldu.


İsim:  iwatch-intro.jpg
Görüntüleme: 252
Büyüklük:  20.9 KB (Kilobyte)

Apple'ın yeni akıllı saati nihayet satışa çıkıyor. Hafta başında gerçekleşen "Sprint Forward" etkinliğinde yeniden sahne alan Apple Watch, Nisan ayında meraklılarıyla buluşacak. Cihazın fiyatının ve modellerinin açıklanmasından sonra, tüketici beklentilerini ölçmeye yönelik anketler de başladı.

Apple Watch'a ilk tepkiler

Oldukça yüksek katılımla devam eden bir çalışma da dünyaca ünlü yayın organı CNBC tarafından yürütülüyor. 30 binin üzerindeki katılımcının cevap verdiği sorular arasında, "Hangi Apple Watch en iyi görünüyor?", "Apple Watch için 349 dolar başlangıç fiyatı pahalı mı?" ve "Apple Watch almayı düşünüyor musunuz?" şeklinde sorular yer alıyor.

İsim:  screen-shot-2015-03-11-at-020844.png
Görüntüleme: 130
Büyüklük:  10.6 KB (Kilobyte)

Katılımcıların yarısı pahalı buluyor

Katılımcıların neredeyse yarısı, cihazın başlangıç fiyatını pahalı buluyor.'luk orana karşı "pahalı değil" diyenler yüzde 42'ler seviyesinde. Yeni saati satın almayı düşünenler ise yüzde 36 oranında. Yüzde 48 oranındaki katılımcı Apple Watch almayı düşünmüyor. Kararsızlar ise yüzde 16 ile anımsanmayacak bir paya sahip.

İsim:  screen-shot-2015-03-11-at-020718.png
Görüntüleme: 169
Büyüklük:  14.7 KB (Kilobyte)

En iyi görünen Apple Watch Sport

En iyi görünen Apple Watch modelinde ise kararsızlar ilk sırada. Yüzde 24'lik kararsız kitleyi, yüzde 22'lik pay ile "hiç birini beğenmeyenler" takip ediyor. Ardından gelen 20 puana sahip Apple Watch Sport modeli ise şimdilik önde görünüyor. Bakalım Apple Watch satışa çıktığında durum nasıl olacak?