Apple Watch ve MacBook’ta kullanılan Force Touch özelliğinin iPhone 6s’te de kullanılacağı iddia ediliyor. Ayrıntılar haberimizde.


İsim:  1-1426077251.jpg
Görüntüleme: 71
Büyüklük:  95.2 KB (Kilobyte)

Apple, Spring Forward etkinliğinde tanıttığı Apple Watch ve yeni MacBook’ta Force Touch özelliğinin bulunacağını duyurmuştu. Force Touch özelliğinden kısaca bahsetmek gerekirse; kullanıcıların dokunma şiddetine göre cihazlar farklı tepkiler veriyor. Örneğin MacBook’un Trackpad’ine sertçe bastırırsanız video daha hızlı ileriye alınıyor yavaş bastırırsanız video yavaş ileri sarma yapıyor.

Apple’ın Force Touch teknolojisine yeni nesil iPhone’da da yer vereceği iddia ediliyor. iPhone 6s’te kullanılması beklenen Force Touch ile neler yapılabileceği hakkında kesin bir şey bulunmuyor. İddialar bununla da sınırlı değil. iPhone 6s’in Uzay grisi, gümüş ve altın renk seçeneklerinin yanında “Pembe” renk seçeneği ile geleceği söyleniyor.

İsim:  2.jpg
Görüntüleme: 66
Büyüklük:  117.7 KB (Kilobyte)

iPhone 6s’in pembe renginin iPhone 5c’deki gibi cırtlak değil de daha soft bir tona sahip olacağını düşünüyoruz. iPhone 6s'in ayrıca 2 GB RAM'e sahip olacağı da iddialar arasında yer alıyor. Bakalım önümüzdeki aylarda iPhone 6s ile ilgili sızıntılar gelmeye devam edecek mi?