Consumer Reports, Apple Watch'un test sonuçlarını paylaştı.

Consumer Reports tıpkı diğer tüketiciler gibi ürünler çıktığı zaman satın alıyor. Ancak ekip satın aldığı cihazları test ediyor. Apple Watch'un da başına bu geldi. Sipariş edilen 8 saatten sadece 6 tanesi ellerine geçmiş. Apple Watch Sport ve Steel modellerine sahipler. Her neyse gelelim biz asıl kısma, yani testlere.

Ion-X cama sahip olan spor modeli cep çakısına karşı kurtuluyor. Fakat matkap ucunda ise hasar alıyor. Safir cama sahip çelik modelinde ise herhangi bir sorun yok. Apple Watch Sport'un ekranı tüketiciler tarafından şikayet edildi.

Apple, saatinin suya geçirmez değil ama suya dayanıklı olduğunu belirtti. Fakat bunu çok fazla ön plana çıkarmadı. Consumer Reports hem spor hem de çelik modeli 1 metreye yakın derinlik 30 dakika boyunca su içinde tuttu. Sonuça bakarsak Apple Watch suya dayanıklılık konusunda başarılı gözüküyor.

Ayrıca kalp atışını izleme fonksiyonu da test aşamalarından biri. Consumer Reports, bu konuda farklı bir kalp atışı izleme cihazını Apple Watch'la birlikte kullandı. Temelde saatin gösterdiği sonuçlar diğer cihazla uyuştu. Consumer Reports gelecekte daha fazla testin videosunu da paylaşacak. İyi seyirler.