Apple’ın iPad Pro modeli üzerinde çalıştığı biliniyordu. OnLeaks, iPad Pro’nun tasarımını ve inceliğini gösteren görseller yayınladı. iPad Pro inceliği ile şaşırtabilir.


İsim:  ipad-pro-promo.jpg
Görüntüleme: 235
Büyüklük:  217.1 KB (Kilobyte)

Tablet piyasasını domine eden Apple, geçtiğimiz yıllarda iPad serisine farklı bir isim vermiş ve iPad Air isimli cihazlar işle karşımıza çıkmıştı. Apple’ın isim değişikliği politikasından sonra iPad Pro modeli hakkında söylentiler çıkmaya başladı.

Bildiğiniz gibi MacBook’lar MacBook Pro ve MacBook Air olmak üzere ikiye ayrılıyor. Buradan yola çıkıldığında iPad Pro’nun varlığı söz konusu olmuştu. Geçtiğimiz haftalarda kılıfları sızan iPad Pro2nun bugün de tasarıma ait ilginç detaylar sızdırıldı.

Sızıntıları ile ünlü OnLeaks, iPad Pro’nun tüm tasarımını boyutunu ve inceliğini gözler önüne seren görsel paylaştı. OnLeaks’e göre iPad Pro, 12.9 inç boyutunda olacak. Cihazın ebatlarının ise 223 x 306 x 7.2mm olması bekleniyor.

İsim:  ipad-pro.jpg
Görüntüleme: 256
Büyüklük:  86.6 KB (Kilobyte)

7.2mm inceliğindeki iPad Pro, iPad Air 2’den sadece 1.1mm kalın olacak. Bu kalınlığın cihazın daha büyük ekrana sahip olacağından dolayı olduğu düşünülüyor. Sızıntılarda iPad Air’ın tasarım hatlarına sahip olan iPad Pro’nun 2015 yılının sonlarına doğru tanıtılması bekleniyor.