Apple'ın yeni nesil iPhone'u hakkında dedikodular bitmiyor.

iPhone 7'nin çıkış tarihi şu zamana kadar gizemli oldu. Bazı kaynaklar Apple'ın "S" serisini es geçip direkt olarak iPhone 7'ye yöneleceğini ileri sürüyor. Başka raporlara göreyse cihaz 2016'da yepyeni materyallerle oluşturulmuş farklı bir tasarımla çıkacak. Yani Apple geleneksel stratejisine devam edecek.

Son söylentilere göreyse Apple Watch Sport'taki 7000 serisi alüminyum alaşımı 6S ve 6S Plus'ta kullanılacak. Ama Cupertino merkezli şirket iPhone 7'de alaşımı çok daha öteye götürmeye niyetli.

Hatırlarsanız iPhone 6 için söylenen likitmetal iddiaları bu sefer tekrardan gündeme geldi. Apple, Atakan Peker tarafından geliştirilen likitmetalin özel lisansına sahip. Tahminler likitmetalin 3-5 sene içinde iOS cihazlarda kullanılabileceği yönündeydi. Spekülasyonlara göre Apple, iPhone 7'de safir cam ve likitmetali kullanacak. Cihaz böylece önceki nesil iPhone'lardan daha dayanıklı ve daha ince olacak. Hatta şirketin 7000 serisi alüminyum ve likitmetal olmak üzere iki farklı varyant çıkarabileceği de ima ediliyor. Zor ama imkansız bir olasılık değil. Likitmetalin adı geçen seneden beridir iPhone 7'le anılıyor.