comScore araştırma şirketinin 2015 yılı ilk çeyrek verileri, Apple'ın ABD akıllı telefon pazarındaki hakimiyetini gösteriyor. Liderlik koltuğundaki Apple, aradaki farkı da açıyor.


İsim:  iphoneintro.jpg
Görüntüleme: 347
Büyüklük:  37.1 KB (Kilobyte)

Akıllı telefon pazarındaki kıyasıya rekabet, hem markalar hem platformlar arasında devam ediyor. comScore araştırma şirketinin Birleşik Devletleri kapsayan araştırma sonuçları, ülke pazarında 2015 yılının ilk üç ayında önemli bir değişimin olmadığını gösteriyor.

Liderlikte yeri sağlam

Ocak - Mart periyodunu kapsayan sonuçlar, marka bazlı olarak Apple'ın hakimiyetini gözler önüne seriyor. Cupertinolu şirket, yüzde 42.6'lık pazar payı ile zirvedeki konumunu koruyor. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre Apple'ın payı yüzde 1 oranında artmış durumda.

İsim:  adsiz.png
Görüntüleme: 336
Büyüklük:  69.9 KB (Kilobyte)

Apple aradaki farkı açtı

Şirketin en yakın takipçi Güney Koreli Samsung'da ise yüzde 1.4'luk bir pazar payı kaybı söz konusu. Apple'ın yüzde 1 artmasına karşın Samsung'un yüzde 1.4'luk azalması farkın açılarak Apple'ın liderlik koltuğundaki yerinin de sağlamlaşmasını sağladı. Bakalım önümüzdeki dönemde pazar nasıl şekillenecek?