Garanti kapsamı sona erdiğinde iPhone'lar yüksek servis ücretlerine tabi tutulabiliyor. Arızalı iPhone'larını başka servislere götüren kullanıcılar büyük bir problem yaşıyor!


İsim:  iphone-6-plus-bent.jpg
Görüntüleme: 296
Büyüklük:  135.9 KB (Kilobyte)

iPhone modellerini satın alan kullanıcılar, garanti bitimi sonrası yüksek servis ücretleri nedeniyle Apple’a ait olmayan servisleri tercih ediyorlar.

Bu servisler cihazların onarımını çok daha makul ücretler karşılığında gerçekleştiriyorlar. Ancak bu servisler ile ilgili, büyük bir problem ortaya çıktı.

Parmak izi okuyucu değişimine dikkat!

Touch ID sensörünün değiştirildiği iPhone modellerinde, Error 53 hatası alınıyor ve cihaz kullanılamıyor. iTunes ile geri yükleme yapmakta fayda etmiyor.

İsim:  apple_touch_id.png
Görüntüleme: 287
Büyüklük:  180.7 KB (Kilobyte)

Konu hakkında açıklama yapan Apple, Touch ID sensörünün donanımsal değişiklikler ile bilgilere erişilmemesi için güvenlik katmanına sahip olduğu belirtti.

Sensör ile iPhone donanımı eşleşmediğinde iOS’un otomatik olarak Apple Pay dahil olmak üzere, tüm parmak izi bilgilerini devre dışı bırakıltığını açıklayan firma, sahte parmak izi okuyucundan kaynaklanan bu sorun ile kullanıcıları Apple Destek birimine teşvik ettiğini vurguluyor.