Çin Halk Cumhuriyeti'nde yaşayan bir kadın, nehre düşen iPhone'unu kurtarmak -2 derecelik sıcaklığa aldırmadan 2 metre derinliğindeki nehre atladı. Peki, iPhone'un son durumu ne?


İsim:  s-532d623f9455068cf7a7d3617d730fce132a26cf.jpg
Görüntüleme: 128
Büyüklük:  114.7 KB (Kilobyte)

Cep telefonlarına harcadığımız paralarla araba dahi alabileceğimiz dönemleri yaşıyoruz. Bir yerde unuttuğumuzda yada şarjı bittiğinde hemen telaşa kapılıyoruz.

Peki, ya telefonunuz elinizden kayıp nehre düşse, telefonunuz için buz gibi suya atlar mıydınız? Çinli bir kadın bu durumu yaşadı ve tereddüt bile etmeden nehre atladı.

İsim:  woman-iphone-lake-640x360.jpg
Görüntüleme: 230
Büyüklük:  123.1 KB (Kilobyte)

Longtan Nehri yakınlarda dolaşan genç kadın kazayla elindeki cep telefonunu bir anda nehre düşürdü. Termometrelerin gösterdiği -2 derecelik sıcaklığa aldırmadan hatta üstündekileri bile çıkartmadan buz gibi suya kendini bıraktı.

Telefonunu 2 metre derinliğindeki nehirden kurtaran genç kadın, çevredeki insanların ve itfaiyenin yardımıyla buz gibi sudan çıkartılabildi. Ancak iPhone sıvı teması yaşadığı için çalışmadı.

Bu haber dünya basınına da bomba gibi düştü. Ayrıca yaşanan bu olay cep telefonlarının yarattığı bağımlılık ve cep yakan fiyatlarının yarattığı negatif etkisi konusunda tartışmaların fitilini de ateşlemiş oldu.

Kaynak:SDN