Apple'ın 4 inç ekrana sahip yeni modeli iPhone 5SE, ilk defa görüntülendi. Daha önceleri bir çok render çizimle karşımıza çıkan iPhone 5SE, bu kez ön paneli ile karşımızda.


İsim:  iphone-se.jpg
Görüntüleme: 393
Büyüklük:  133.9 KB (Kilobyte)

Son zamanlarda gündemimizde daha sık yer bulan iPhone SE, yeniden karşımızda. Mart ayı içerisinde tanıtılması beklenilen 4 inçlik iPhone SE modeline ait daha önceleri hep render görüntüleri ortaya çıkmışken ilk defa modelin ön paneli görüntülendi.

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan raporlarda isminin iPhone SE olacağı ortaya çıkan 4 inçlik yeni iPhone modeli, aynı zamanda 2007 yılından beri piyasaya çıkan ilk numarasız iPhone modeli olacak.İşte 4 inçlik iPhone SE Ön Paneli!

Bugün Fransız Nowhereelse sitesi tarafından ortaya çıkartılan iPhone SE sızıntısında ise modele ait olduğu iddia edilen ön paneli görüyoruz.

Geçmişte yaptığı doğru sızıntılarla tanıdığımız Nowhereelse sitesi, cihazın ön panelinin iPhone 6s modeline benzer olduğunu söylüyor. Ayrıca daha önceki sızıntılarda yer alan “iPhone SE modelinde 3D Touch yer almayacak.” ibareleri bu sızıntıyla ispatlanmış oluyor.Apple analisti Ming-Chi Kuo tarafından ortaya atılan bir diğer iddia ise iPhone SE modelinde 8 Megapiksel yerine 12 Megapiksellik bir kamera kullanılacak.

15 Mart ya da 22 Mart tarihlerinde tanıtılacağı dillendirilen yeni iPhone SE modeli Live Photos özelliğine sahip olacak. Ayrıca iPhone SE, 16 GB ve 64 GB dahili depolama seçenekleri, 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.2 ve 1642 mAh bataryayı bünyesinde barındıracak.

Son olarak Kuo tarafından yapılan tahminlere göre iPhone SE modeli, 400 ile 500 dolar arasında bir fiyatlandırma ile satışa çıkacak.

Kaynak:SDN