Günümüzde telefonlarımızın olmadığı bir durum neredeyse hayal bile edilemezken, artık akıllı telefonlar küçük büyük herkesin ellerinde. Faydalı olduğu kadar bir o kadarda riskli olan akıllı telefonlar için gelen patlama haberleri de her geçen gün artıyor.

Haberimize konuk olan akıllı telefon ise bir Apple iPhone 6. Geçtiğimiz Perşembe günü Bellingham’dan Hawaii’ye uçuş yapan Anna Crail isimli bir kullanıcının iPhone 6 model akıllı telefonu, uçuş sırasında patladı.iPhone 6 uçuş sırasında patladı!
Alaska Air havayolu şirketinin uçağında gerçekleşen bu olay, Anna Crail isimli kullanıcının telefonunun yandığını fark etmemesi nedeniyle daha da büyüdü.

Daha sonrasında iPhone 6 modelini saran alevlerin fark edilmesi üzerine başarılı uçuş ekipleri anında yangını söndürdü. ABD Federal Havacılık İdaresi olayı araştırdığını söylerken Alaska Air ve Apple tarafından konuya ilişkin bir açıklama henüz gelmedi.Patlamanın neden ve nasıl çıktığına dair bir bilgi henüz mevcut değilken uçağa veya herhangi bir insana zarar gelmeden güvenli bir şekilde iniş gerçekleştirildi.

sdn'den alıntıdır.