Türkçe parçaların çoğunu kısa bir süre önce Apple Music üzerinden kullanıcılarla buluşturan Apple şimdi de harita uygulamasındaki trafik desteğini Türkiye’de sunmaya başladı. Görünen o ki Apple, Türkiye’deki çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

İsim:  apple-harita-turkiye-geldi.png
Görüntüleme: 316
Büyüklük:  189.9 KB (Kilobyte)

Uzun zamandır beklenen bu desteğini sessiz sedasız hizmete sokan Apple, şu an itibarıyla Türkiye’nin tamamında trafik bilgisini paylaşmaya başladı. Kullanıcıların trafik bilgisini görebilmesi için harita uygulamasında sağ alt köşede yer alan “i” butonuna ve ardından “Trafiği Göster“ seçeneğine tıklaması gerekiyor.

iOS haricinde OS X El Capitan’da da bu desteğin kullanabileceğini belirtmiş olalım. Trafik bilgisini Apple’ın masaüstü veya dizüstü bilgisayarları üzerinden ulaşmayı düşünüyorsanız harita uygulamasını açtıktan sonra sol alt köşede yer alan “Göster” tuşuna tıklamanız ve ardından “Trafiği Göster”e basmalısınız.

Google Maps’te olduğu gibi trafik bilgisini trafiğin yoğunluğuna göre farklı renklerde sunan Apple, trafik yoğunlaştıkça yolların rengini önce turuncu renkte, daha sıkışık bir trafikte ise kırmızı renkte sunuyor. Canlı trafik koşulları haricinde uygulama kaza veya yolla ilgi de bilgi paylaşabiliyor.

Kaynak: LOG