Apple'ın yeni iPhone SE modeli ilk hafta sonu satışlarında beklentileri karşılayamadı. iPhone 6'nın açılış hafta satışlarıyla kıyasladığımızda, cihaz iPhone 6 satışlarının %3'ü kadar satabildi.

İsim:  iphone-se.jpg
Görüntüleme: 638
Büyüklük:  115.9 KB (Kilobyte)

Apple'ın 4 inçlik yeni iPhone modeli olan, iPhone SE kısa bir süre önce satışa çıktı. Ancak Slice Intelligence'dan gelen bilgilere göre cihazın ilk hafta sonu gerçekleşen online satışları pek de parlak değil. iPhone SE'nin ilk hafta sonu satışlarını, iPhone 6'nın ilk hafta sonu satışlarıyla kıyasladığımızda cihaz iPhone 6 satışlarının ancak %3'ü kadar satabildi. Oysaki aynı durumda iPhone 6s, açılış haftasında iPhone 6 satışlarının %54'ü kadar satmayı başarabilmişti.

-iphone-se-satislari-iyi-baslamadipng

Ayrıca pazar araştırma firmasının verileri ilginç sonuçları da barındırıyor. Buna göre iPhone SE'yi satın alan kullanıcıların %16'sı Android akıllı telefondan iPhone SE'ye geçiş yaptı. Bu rakam, Apple'ın Android'den kullanıcı çekme tarafında olumlu olan sonuçlardan biri.

Raporda ayrıca iPhone SE modelini satan alan kullanıcı profiline de değiniliyor. Buna göre daha çok erkekler tarafından tercih edilen cihaz, en çok 45-54 yaş aralığına sahip insanlar tarafından satın alınıyor.

Kaynak: SDN