Eylül ayında tanıtılacak iPhone 7 cephesinden haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak iPhone 7'de Smart Connector özelliğinin yer alıp almayacağı netlik kazandı.


İsim:  1f2756d27269dc78520d728eb94b2845-1462686073.jpg
Görüntüleme: 147
Büyüklük:  29.7 KB (Kilobyte)

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus eylül ayında tanıtılacak, ancak telefonlar uzun bir süredir mobil dünyasında gündemi meşgul etmeyi sürdürüyor.

iPhone 7’ye ilişkin son olarak Japonya’dan önemli haberlerle karşınızdayız. Japon menşeli Mac Otakara sitesi iPhone 7’de Smart Connetor (Akıllı Bağlantı Noktası) girişinin yer almayacağını onayladı.

Oysaki geçtiğimiz hafta yayınlanan bazı fotoğraflar iPhone 7’de Smart Connector girişinin yer alacağını gösteriyordu.

İsim:  iphone-7-leaked-bastille.jpg
Görüntüleme: 269
Büyüklük:  61.7 KB (Kilobyte)

iPhone 7’de Smart Connector Özelliği Olmayacak

Sitenin Apple’a yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre Apple, ilk olarak iPad Pro tabletlerde yer verdiği ve tabletlere klavye ya da farklı aksesuarlar takılmasını sağlayan portu iPhone 7’de kullanmayacak.

Site’ye göre Apple söz konusu girişi iPhone 7 modellerinde kullanmak istiyordu, ancak görünüşe bakılırsa sonraki gelişmeler bu özelliği iptal ettirmiş.
Yaşanan gelişmelerden şunu anlıyoruz ki; Apple’ın iPad Pro tabletlerde yer verdiği Smart Connector özelliğinin iPhone’lara gelmesi noktasında çalışmalar yürütülüyor. Söz konusu özelliği muhtemelen iPhone 7s ya da iPhone 8’de göreceğiz.

iPhone 7 hakkındaki diğer iddialara göz attığımızda, telefonun iPhone 6s ile aynı kalınlıkta ya da biraz daha ince olacağı, kulaklık girişinin kaldırılacağı, telefonun stereo hoparlör ve çift kameraya (iPhone 7 Plus) sahip olacağı dillendiriliyor.