Teknoloji dünyasını, geçtiğimiz yıldan bu zamana kadar iPhone 7 söylentileri meşgul etmeye devam ediyor. Apple'ın tasarımsal açıdan yeniliğe gitmesi bekleniyor ancak bu yeniliğin nasıl ve ne yönde olacağı merak konusuydu. Şimdiye kadar gelen sızıntılar iPhone 7 ve iPhone 7 Plus (Pro) modellerinin tasarımsal açıdan iPhone 6'yı baz alacağı yönünde. iPhone 7'de tek kameranın iPhone 7 Plus (Pro) modelinde ise iki adet kameranın yer alacağı söyleniyordu.

Bugün oppomart sitesi üzerinden gelen sızıntı da bu öngörüleri doğruladı. Oppomart sitesinde iPhone 7 ve iPhone 7 Plus (Pro) kılıfları satışa sunuldu. iPhone 7 kılıf görsellerinde kullanılan model neredeyse iPhone 6 ile aynı görünümde. Ancak iPhone 7 Plus kılıfında dikkat çeken üç nokta var. Bunlardan biri iki adet arka kamera, biri iPad Pro modelinde gördüğümüz Smart Connector girişi diğeri ise 3.5mm kulaklık girişinin olmayışı.

Oppamart : Buy iPhone 7, iPhone 7 Plus Case, Cover and Protective Accessories

iPhone 7 Plus'ın şimdilik Smart Connector girişi ile neler sunacağını kestirmek güç. Apple'ın rakiplerinin gittiği yoldan gidip iki adet kameraya yer vermesi muhtemel görünüyor. Fotoğrafları geniş açıdan çekmek için LG G5'te gördüğümüz gibi iki kamera büyük rol üstleniyor.

Sızıntılar bize Apple'ın ana ekran tuşundan vazgeçmeyeceğini bir kez daha gösteriyor. iPhone 2G ile başlayan fiziki tuş, Touch ID ile evrilerek hala günümüzde iPhone ve iPad modellerinde kullanılmaya devam ediyor. Apple'ın bu tuşu kaldırmaya niyeti uzun bir süre daha olmayacak gibi görünüyor.

3.5mm kulaklık girişinin iptal edilerek ses çıkışının Lightning'den alınacağı bu sızıntı ile yine gündeme geldi. Apple'ın iPhone 7 kutu içerisine 3.5mm to Lightning aparatını koyup koymayacağı şimdilik muamma. Ama tahminler aksesuar satmayı çok seven Apple'ın uygun fiyata(!) bu aksesuar Apple Store'da satacağı yönünde..

sdn'den alıntıdır.