-app-store-search-ads-teaserpng

Reklam, yayıncılar için faydalı bir araç olsa da kullanıcılar açısından olumsuz yanları olabiliyor. Mağazalarında reklama yer vermeyen Apple, reklam sektörüne karşı olan uzun süreli direnişinde bugün pes etti. Apple, çok yakında App Store'a reklam ekleyerek bir gelir modeli oluşturmayı hedefliyor. Peki, App Store'daki reklamlar nasıl olacak? Her yerde Google reklamları mı göreceğiz?

Google'ın hizmetlerini sisteminden tamamen kazıyıp söküp atan Apple, App Store reklamlarında da geri adım atmıyor. Yakında Amerika App Store'unda başlayacak olan reklamlar, uygulama odaklı olacak.

Parayı veren düdüğü çalar

Örneğin; App Store'a "Photo Filters" yazdığınıda direkt olarak o ismi taşıyan uygulama değil de reklam veren geliştiricinin uygulaması ilk sırada çıkacak. Reklamlı uygulamaların yanında "ad" (reklam) ibaresi de yer alacak.

13 Haziran'da yürürlüğe girecek olan App Store reklamlarının diğer ülkelerde de uygulanıp uygulanmayacağı bilinmiyor. Geliştiriciler için bir abonelik sistemine dayalı olan bu sistem bakalım Apple kullanıcıları tarafından nasıl karşılanacak?

sdn'den alıntıdır.