Apple’ın geride bıraktığımız hafta içerisinde gerçekleştirdiği WWDC 2016 etkinliğinde yeni nesil MacBook Pro bilgisayarın tanıtımı gerçekleşmedi. Önemli bir kesimin merakla beklediği yeni MacBook Pro hem donanım hem de tasarım tarafında önemli gelişmeler içerecek.

-oled-apple-keyboard-01jpg

Tasarım tarafındaki en önemli gelişmelerden biri kuşkusuz OLED tabanlı dokunmatik panel olacak. Standart MacBook klavyesinde fonksiyon tuşlarının yerine konumlandırılacak OLED panel; tarih, pil yüzdesi, müzik çalar kontrolü ve parlaklık ayarı gibi önemli bilgileri görüntüleyecek ve bazı kontroller sağlayacak.

İsim:  oled-apple-keyboard-02.jpg
Görüntüleme: 246
Büyüklük:  75.7 KB (Kilobyte)

Apple klavye konsepti göz dolduruyor
Söz konusu Apple ve radikal bir yenilik olunca tasarımcılar kısa süre içerisinde bu durumu fırsata çevirebiliyor. Yeni nesil MacBook Pro’da yer alması muhtemel OLED panele sahip klavye için yayınlanan yeni konsept görüntü, çok daha gelişmiş bir Apple klavyeyi karşımıza çıkarıyor.

MacBook Pro’ya eşlik edecek OLED panele sahip kablosuz klavye ilerleyen süreçte Apple’ın tüm ürünlerinde standart bir klavye halini alabilir.

Konsept üründe klavye üzerindeki OLED panelde kontrol ve bildirimler çok daha etkin görünüyor. Yukarıda saydığımız kontrol ve medya içeriklerin kontrolünün yanında macOS işletim sisteminde yer alan masaüstü sistem uygulamalarına da OLED panel üzerinden erişimin mümkün hale geldiği görülüyor.

-oled-apple-keyboard-03jpg
-oled-apple-keyboard-04jpg

sdn'den alıntıdır.