Güvenilir kaynaklardan gelen haberler bir sonraki MacBook Pro'nun oldukça iddialı özelliklere sahip olacağını gösteriyor. Dokunmatik OLED panelin yanında MacBook Pro'da bir sürpriz daha olacak.İsim:  265923-1920.jpg
Görüntüleme: 265
Büyüklük:  138.9 KB (Kilobyte)


Mobil dünyasında Galaxy Note 7 ve iPhone 7 gündemin ilk sırasında yer alırken, PC dünyası içinse birçok kullanıcı Apple cephesinden gelecek yeni MacBook Pro’nun tanıtılmasını bekliyor. Sektörden gelen haberler yeni MacBook Pro’nun eylül ayında iPhone 7 ile birlikte tanıtılacağını gösteriyor.

Bilgisayar çözümünün bu denli gündemi meşgul etmesinin elbette ki temel nedenleri var. Bunların başında Apple’ın yıllar sonra tasarım tarafında gerçekleştireceği radikal değişiklikler geliyor.


-264531-1920jpgDaha hafif, ince ve metal enjeksiyon ile kalıplanan menteşelerden oluşan bir tasarımın yer verileceği sonraki MacBook Pro’da, dikkat çeken bir diğer detay klavyenin üst bölümüne yerleştirilecek dokunmatik OLED panel olacak. Son alarak macOS Sierra işletim siteminde ortaya çıkan bazı kodlar dokunmatik OLED paneli doğrulamıştı.

MacBook Pro'da Touch ID yer alacak


Gelelim MacBook Pro’ya eşlik edecek bir diğer önemli gelişmeye. 9to5Mac sitesinde yer alan habere göre bir sonraki MacBook Pro’ya iPhone modellerinde yer alan Touch ID sensörü eşlik edecek.


-macbook-pro-feature-touch-idjpgGüç butonuna entegre olacak parmak izi sensörü sonraki MacBook Pro'nun açılmasını daha kolay hal getirecek. Touch ID’nin ek olarak güvenlik odaklı işlemcilerde de kullanılması bekleniyor.

macOS Sierra ile birlikte Auto Unlock özelliği tanıtılmıştı. Apple söz konusu özellik sayesinde Apple Watch aracılığıyla şifre girişi yapmadan MacBook bilgisayarların açılmasını sağlıyor. Touch ID bu noktada Apple Watch akıllı saati olmayan kullanıcılar için oldukça yararlı bir özellik olacaktır.

Kaynak:SDN