Jailbreak ekibi hakkında ortaya atılan iddialara birlikte bakalım.

Apple kısa süre önce iOS 10.0.3 güncellemesini yayınladı. Fakat bu küçük güncelleme iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'taki bağlantı problemlerini düzeltiyor. Yani yeni iPhone'lara özel bir güncelleme oldu. iOS 10.1'e gelirsek, şu anda beta aşamasında olan güncellemenin portre modu eklentisi dışında, performans iyileştirmesi ve hata düzeltmeleri içerdiği biliniyor. Beta kullanıcılarından gelen raporlar ise 10.1'in betada bile iyi performans sunduğu yönünde. Kısaca iOS 10 hakkındaki durum bu şekilde. Peki jailbreak'e ne oldu?

Universityherald sitesinin taptaze raporuna göre Pangu'nun iOS 10 jailbreak'inden vazgeçtiği iddiaları doğru değil. Aslında birkaç ay önce ekip, MOSEC'te iOS 10 güvenlik açığına değinmişti. Bu durum Pangu'nun aylardır jailbreak üstünde çalıştığının bir kanıtı olabilir. Ayrıca Pangu, iOS 10.1 güncellemesini bekleyerek, çalışmalarını yönlendirmesi mümkün.

Sonuç olarak 10.1'le düzeltilecek olan bir nokta, belki de beklenilen jailbreak tarafından kullanılacak bir açık olabilir. Teknoloji bloggerı iCrackUriDevice, Pangu'nun jailbreak aracını çıkarmadan önce iOS 10'un stabil hale gelmesini beklediğini savundu. Şimdilik son haberler bu şekilde. Yeni gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.