Apple az önce başlayan yeni Mac etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modelini açıkladı. 2016 MacBook Pro'nun 13 ve 15 inçlik seçenekleri bulunuyor. İşte detaylar.

Apple'ın merakla beklenen yeni Mac etkinliği bu akşam TSİ 20:00 itibariyle başladı. Apple, yeni TV uygulamasının hemen ardından merakla beklenen yeni 2016 MacBook Pro modelini açıkladı.

Yeni tasarıma sahip olan yeni MacBook Pro, tamamen metalden yapılmış. Kulaklık girişiyle gelen cihaz, şimdiye kadarki en ince ve en hafif MacBook. 13-inç ve 15-inç ekran boyutlarına, gümüş ve uzay grisi renk seçeneklerine sahip olan yeni MacBook Pro, sırasıyla 14.9mm (13-inç) ve 15.5 mm (15-inç) kalınlık değerlerine sahip.

Daha büyük trackpad'e sahip olan (2 kat daha büyük) yeni MacBook Pro'nun bu yeni trackpad'i bir hayli büyük görünüyor.
Touch ID ilk defa bir Mac'te 2016 MacBook Pro modeliyle birlikte geliyor. Kullanıcılar Touch ID ile MacBook'a giriş yapabilecekler.

Yeni dokunmatik şerit fark yaratacak

Yeni T1 isimli Apple çipine sahip olan cihaz, klavyenin hemen üzerinde bulunan dokunmatik OLED şerit ile dikkat çekiyor. TouchBar adı verilen bu dokunmatik bölümde smiley'lerden tutun, kısayollara kadar birçok özellik mevcut. Ayrıca TouchBar sayesinde birçok uygulama daha hızlı ve verimli kullanılabilecek. Mesela Photoshop bunlardan birisi olacak. Ayarlamalar bu dokunmatik şerit üzerinden çok kolay şekildeyapılabilecek. İşte dokunmatik şerit böyle görünüyor;Şimdiye kadarki en güçlü MacBook!

2016 MacBook Pro, şimdiye kadarki en güçlü MacBook olarak açıklandı. Gücünü 2133MHz dört çekirdek Intel Core i7 işlemciden alan cihaz, Polaris mimarili Radeon Pro 14nm GPU ve 8GB RAM ile geliyor.

13-inç MacBook Pro'nun Intel Core i5 işlemci seçeneği de olacak.

Yeni 256GB SSD'ye sahip olan cihaz, iki kat fazla dinamik aralığı sayesinde artık çok daha gürültülü hoparlörlere sahip.

Hem 13 inç hem de 15 inçlik modelin 10 saatlik pil ömrü bulunuyor.

Üç yeni MacBook Pro modeli!

Apple iki 13 inç ekranlı bir de 15 inç ekranlı toplamda 3 tane yeni MacBook Pro modeli açıkladı. 13 inç'lik modellerden biri klasik modelken, diğeri TouchBar ve Touch ID'li model. Ayrıca 15 inçlik modelde de TouchBar ve Touch ID var. Bu üç MacBook Pro modelinin özellikleri ise şu şekilde;Fiyat ve çıkış tarihleri

Apple'ın yeni MacBook Pro modelleri sırasıyla 1499$, 1799$ ve 2399$ fiyat etiketlerine sahip. Klasik modelin satışı hemen başlıyor. TouchBar ve TouchID'li 13 inçlik ve 15 inçlik model ise 2-3 hafta içerisinde satışa sunulacak.