Apple'ın yeni iPhone akıllı telefon modelinde kullanacağı esnek OLED Ekran panellerin büyük bir kısmını Samsung'un alt şirketi Samsung Display tedarik edecek.Samsung Electronics'in yan kuruluşu olan Samsung Display, Cupertino'da merkezli şirkete 2017 yılında duyurusu planlanan gelecek nesil iPhone modelleri için 60 milyon adet OLED paneli tedarik etmek üzere Apple ile anlaşma imzaladı. Bu, iki şirket arasındaki ikinci anlaşma oldu. Taraflar daha önce de yine Samsung Display üzerinden 100 milyon adetlik OLED panel tedariği için bir anlaşma imzalamıştı.

Haberi ortaya çıkaran kaynağa ve Apple'ın mali sonuçlarına göre, 2016'da 200 milyon iPhone satıldığı göz önüne alındığında 160 milyon ekran paneli, tüm iPhone modellerinin yaklaşık %80'i için bir tedarik oluşturacak. Endüstri kaynaklarından daha önce gelen bilgilerde yalnızca Premium İPhone modelinin OLED ekrana sahip olacağı iddia edilmişti ancak detayları ortaya çıkan bu anlaşmalar bunun aksini ortaya koyuyor.

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple'ın İPhone akıllı telefonun onuncu yılında devrim niteliğinde değişikliklere gideceği ve oldukça iddialı premium bir model sunacağı teknoloji kulislerinde uzun süredir konuşuluyor. Gelen bilgiler ise tüm modellerin esnek OLED ekrana sahip olacağına işaret ediyor.

Kaynak: Maxicep


Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi