Apple'ın yeni iPhone modellerinden iPhone 8 ile ilgili bugün yeni raporlar geldi. Görünüşe göre cihazın ön kamerası çok ses getirecek.


Hemen her gün yeni piyasaya bu yıl içerisinde çıkacak olan amiral gemisi modelleriyle ilgili raporlar görüyoruz. Bu modellerin başında ise hiç şüphesiz ki Apple'ın iPhone 8 modelleri geliyor. Bu anlamda son olarak KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo'dan yeni raporlar geldi.

Son yıllarda yeni iPhone'larla ilgili verdiği doğru raporlarla tanınan Kuo, bu yıl çıkacak olan OLED iPhone 8 modelinin "devrim" niteliğinde ön kamerasıyla ilgili detaylar verdi.

Gelen raporlara göre iPhone 8'in ön kamerası kızılötesi aracılığıyla 3D algılama yeteneğine sahip olacak. Cihaz bunu ise ön kamerasında bulunacak olan üç modül ile yapabilecek. Bu üç model ise şu şekilde; kızılötesi iletim, kızılötesi alıcı ve ön kamera modülü.

Bu modüller sayesinde iPhone 8, önündeki nesnelerin yerini ve derinliğini tespit edebilecek. Böylece yüz ve iris tanıma teknolojisini de kullanabilecek.

Ayrıca bu kamera artırılmış gerçeklik için de kullanabilecek. Mesela kullanıcılar, çektikleri video ya da fotoğrafları VR deneyimlerinde kullanabilecekler.

Son olarak bu yeni ön kamerayla birlikte Apple, daha güvenli iris teknolojisini kullanması ve fiziksel Touch ID'den ve belki de "ana ekran" tuşundan vazgeçebilir.