18 çekirdekli işlemcisiyle iMac Pro tam bir canavar. 22 teraflop GPU performansı, hızlı depolama ve üst düzey performansıyla iMac Pro profesyonellerin arzu nesnesi olacak.

İsim:  apple-imac-pro-2017-sdn-01.jpg
Görüntüleme: 285
Büyüklük:  74.6 KB (Kilobyte)Apple tamamen yeni iş istasyonu sınıfı ürünü iMac Pro ile yoğun iş yüküne sahip profesyonelleri hedefliyor. İşte şimdiye kadarki en güçlü iMac modelinin özellikleri.

iMac Pro teknik özellikleri
27 inç Retina 5K ekranla sunulan iMac Pro, 18 çekirdek Intel Xeon işlemcilere kadar seçenekler sunarken 22 teraflop grafik performansı ile göz dolduruyor. Uzay Grisi kasası ile diğer modellerden farkını ortaya koyan ürün gelişmiş grafik düzenleme, sanal gerçeklik içeriği oluşturma, gerçek zamanlı 3 boyutlu render için biçilmiş kaftan.

-apple-imac-pro-2017-sdn-03jpgBir Mac’te şimdiye kadarki en gelişmiş grafikleri sunacak yeni Radeon Pro Vega GPU ile gelecek iMac Pro, 4 TB’a kadar SSD ve 128 GB’a kadar ECC bellek desteğine sahip.

iMac Pro üzerinde dört adet Thunderbolt 3 portu yer alıyor ve iki adede kadar 5K ekrana destek sağlanıyor. Bu portlar üzerinden ikiye kadar yüksek performanslı RAID dizilimi yapmak da mümkün. Ayrıca, 1080p çözünürlükteki FaceTime kamerada alışıldık şekilde ekranın üst tarafında konumlandırılmış. Ek olarak, bu üründe ilk defa 10 kat daha hızlı ağ bağlantısı için 10Gb Ethernet portu kullanılmış.

-apple-imac-pro-2017-sdn-02-1496687332jpgBu arada Apple, iMac Pro modelini sunmuş olsa da tamamen baştan tasarlanmış ve modüler tasarıma sahip olacak yeni bir Mac Pro ve gelişmiş ekran üzerinde çalıştıklarının da altını çiziyor.

iMac Pro çıkış tarihi ve fiyatı


iMac Pro, ABD'de Aralık ayında 4,999 dolardan başlayan fiyatlarla pazardaki yerini alacak.