Apple’ın hali hazırda sürmekte olan WWDC17 etkinliğinde, 10 yılın ardından ilk defa App Store tasarımının değiştirildiği duyuruldu. Bakalım yeni App Store nasıl görünüyor?


İsim:  ios-11-ile-beraber-app-store-bastan-asagi-yenilendi.jpg
Görüntüleme: 304
Büyüklük:  115.9 KB (Kilobyte)

Apple, WWDC17 etkinliğinde duyurduğu yeni ürün ve yazılımlarla bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Bu seferki yenilik ise beklenilenin aksine 10 yılın ardından ilk defa baştan aşağı yenilenen App Store tasarımı.

10 yılın ardından gelen AppStore yeniliği!
Neredeyse 10 yıldır standart tasarım üzerinde yapılan değişikliklerle şuan ki noktaya getirilen Apple’ın uygulama mağazası App Store, iOS 11 ile beraber tamamen yeniden tasarlandı.

-ios-11-ile-beraber-app-store-bastan-asagi-yenilendi-1-1496695304jpg
Haber içerisindeki görsellere yakından baktığımız zaman yeni App Store’un, Apple Müzik ve Apple News uygulamalarında olduğu gibi yenilikçi tasarım anlayışının izlerini taşıdığı anlaşılabiliyor. Ayrıca var olan sekmelere ek olarak App Stor’a bir de Today ”Bugün” sekmesi eklenmiş durumda.

-ios-11-ile-beraber-app-store-bastan-asagi-yenilendi-2-1496695270jpg
Bu yeni “Bugün” sekmesi her gün güncellenecek ve kullanıcının zevkleri doğrultusunda (yeni yapay zekânın yardımıyla) farklı uygulamaların keşfedilmesi hiç olmadığı kadar çok kolay bir hale getirilecek. Son olarak bundan sonra her uygulamanın-oyunun, kendine ait inceleme tadında ayrıntılı bir içerik özeti sayfasının da olacağını belirtmeden geçmeyelim

Not: Monument Valley 2 gibi Apple’ın dağıtımını üstlendiği kaliteli yapımların devam halkaları da, bugünden itibaren App Stor’da yerini almış durumda.