Apple'ın henüz beta sürecinde bulunan ve birkaç aya yayınlanacak olan iOS 11.3 güncellemesinden ciddi problem raporları geliyor. Bunların başında ise WiFi sorunu var.Apple bir süre önce başta iPhone olmak üzere, mobil cihazları için iOS 11.2.2 güncellemesini yayınlamıştı. Bir düzeltme güncellemesinin ardından gözler şimdi ise iOS 11.3 güncellemesinde bu güncelleme için ilk beta kısa bir süre önce yayınlanmıştı. Ancak bu sürümü deneyen kullanıcılar ilginç bir sorunu rapor etmeye başladılar.

WiFi ÇALIŞMIYOR!

Güncellemeyi denetleyip Apple'a geri bildirimler yapan kullanıcılar, iOS 11.3'te ciddi bir sorun olduğunu keşfettiler. Kullanıcıların forumlarda yazdıkları mesajlara göre, iOS 11.3'in ilk betasında, parola korumalı ağlara bağlanmak mümkün değil. Parola bulunmayan ağlara direkt bağlanan bu sürüm, şifreli ağlarda sorun çıkarıyor.

Şu anda bu sürüme sahip olan kullanıcıların çoğu daha stabil olan önceki sürüme yani iOS 11.2.2'ye geri dönüş yapıyorlar.

Öte yandan Apple ise iOS 11.3 güncellemesini sorunlardan arındırılmış ve stabil hale geldiği halde 2 ay içerisinde yayınlamış olacak.