Apple, WWDC etkinliğinde gün yüzüne çıkardığı iOS 7'nin ikonlarının değişebileceğine yönelik sinyaller verdi. Peki, bu yeni ikonlar nasıl olacak? Ayrıntılar haberimizde.

Apple kullanıcılarının merakla beklediği iOS 7, WWDC etkinliğinde gün yüzüne çıktı. Arayüzü ve ikonları baştan aşağı yenilenen iOS 7 bazı kullanıcıların eleştiri oklarına maruz kaldı.

Daha önce beyaz, gri ve siyah renk tonlarına sahip olacağı konuşulan iOS 7, kullanmış olduğu renk skalası ile bu iddiaları doğruladı. Ancak yeni iOS'un ikonlarına ve arayüzüne beyaz rengi daha hakimdi. Apple bu yüzden firma tarihi boyunca ilk defa bir iOS sürümünün tanıtımını "Beyaz iPhone" ile gerçekleştirdi.

Şu an için Beta sürümünde bulunan iOS 7'nin ilk görsellerini Apple kendi sitesinde paylaşarak, kullanıcılarına iOS'un yeni arayüzünü ve ikonlarını tanıttı. Buraya kadar her şey normal görünse de Apple dün iOS 7 sayfasında farklı bir görsel yayınladı. Kısa süre sitede yer alan görselde iOS 7'nin yeni ikonlarının makyajlanmış yeni halleri görünüyordu.Alternatif iOS 7 ikonları diye adlandırılan bu görselde; hava durumu ikonunun iOS'un klasik 73° ikonu ile değişebileceği ve Passbook ikonunun en alt bölümünde turuncu renk yerine açık yeşil kullanılacağı açıkça görülüyor.Görsele daha yakından bakacak olursak; gazete bayisi ve hatırlatıcılar ikonunun arka fonunda beyaz yerine gri renk kullanılacağı ve Game Center ikonunda bulunan mavi baloncuğun daha ön plana alındığı fark ediliyor.