iOS 7 beta 3'de görülen bir ayrıntının gelecek nesil iPhone’da “slow-motion” video çekim özelliğinin yer alacağı dedikodularını ortaya çıkardı.

Apple geçtiğimiz ay mobil işletim sistemi iOS'un en yeni sürümü iOS 7'yi duyurmuştu. Birçok flaş değişikliğin yer aldığı iOS 7'nin ilk betası ise bu duyurunun hemen ardından yayınlanmıştı. Daha sonra ise bunu ikinci ve üçüncü beta izledi. Yeni gelen betalarla devamlı olarak gelişen iOS 7'nin çıkan son betasında eklenen kodlar arasında yer alan bir ayrıntı gelecek nesil iPhone'da "slow motion" video çekim özelliğinin yer alacağı dedikodularını ortaya çıkardı.

9toMac'in haberine göre iOS 7'nin üçüncü betasındaki kodlar arasında yer alan Mogul adındaki bir video özelliğinin gelecek nesil iPhone kullanıcılarının çok yüksek hızda ve yüksek hassasiyette video çekmelerine olanak sağlayacak. Belirtilene göre bu video özelliği iPhone'un saniyede 120 kare anlamına gelen 120 FPS video çekmesine izin verecek. Böylelikle kullanıcılar hızlı çekimler yaparak slow motion videolar oluşturabilecek.

iOS 6 ile birlikte iPhone 5 sadece 30 FPS video çekimi yapabiliyordu. Yani bu özellikle birlikte iPhone'lar video çekimi konusunda önemli bir gelişme yaşayacak. Bakalım, iPhone 5S'in sonbahar aylarında piyasaya sunulması bekleniyor. Apple'ın da bu yeni iPhone modelini özel kılmak için bu tarz çalışmalar yapması doğal.