Apple ile Amazon arasındaki 2011 yılından beri devam eden App Store ve Amazon AppStore isim anlaşmazlığı, Apple’ın davadan çekilmesi ile sonuç buldu.

2011 yılında Apple tarafından Amazon'a karşı App Store ismi için başlatılan dava yine Apple tarafından bitirildi. Apple App Store isim haklarını Amazon'un Amazon AppStore adı ile kullandığını belirterek 2011 yılında Amazon'a bir dava açmıştı. Apple şimdi ise açtığı davadan vazgeçerek, Amazon'un isim haklarını kullanmasını serbest bırakmış oldu.

İsim:  app-store-haber1373565993.jpg
Görüntüleme: 33
Büyüklük:  106.5 KB (Kilobyte)

Apple'ın böyle bir hamle yapmasının sebebi ise Apple tarafından, artık davayı sürdürme gereği duymuyoruz çünkü App Store 900.000'den fazla uygulamaya ve 50 Milyar indirme sayısına sahip, kullanıcılar artık sevdikleri ve beğendikleri uygulamaları nereden indireceklerini biliyorlar şeklinde gelen bir açıklama sayesinde ortaya çıktı.

Ardından gelen Amazon açıklamasında ise Apple'ın davadan tek taraflı vazgeçtiği ve appstore isim kullanım hakkını serbest bıraktığı yer alıyor. Açılan davalarda tuttuğunu koparmak isteyen Apple'ın, Amazon firması ile olan davasından bu şekilde ayrılması ise oldukça şaşırtıcı olsa da Apple yapmış olduğu açıklama ile istediğini almış gibi gözüküyor.
Alıntıdır.