Teknoloji devi Apple, akıllı saatinin çıkış tarihini neden ertelediği ortaya çıktı.

Apple'ın herkes tarafından merakla beklenen akıllı saati iWatch için çalışmaları hız kesmeden sürüyor. İlk olarak geçtiğimiz ay Apple'ın ilk olarak Rusya'da ve daha sonra Japonya, Meksika ve Türkiye'de de iWatch için patent başvurusu yapması herkesi heyecanlandırmış, bu patentleri iWatch'ın ayak sesleri olarak yorumlamışlardı. Ancak son gelen bilgilere göre iWatch'ı bekleyen tüketiciler biraz daha bekleyecek.

Daha önce iWatch'ın 2013'ün sonunda ya da 2014'ün başı gibi geleceği belirtiliyordu. Ancak The Financial Times'a göre şu an Apple açısından işler pek yolunda gitmiyor ve iWatch'ın çıkış tarihini 2014'ün sonuna ertelemeyi planlıyor. Bunun sebebi olarak ise iWatch'a eklenmek isteyen yeni yetenekler ve tasarımsalproblemler gösteriliyor.

Ayrıca raporlara göre şu an iWatch'daki bazı teknik sorunları mevcut olan mühendislik ekibininçözememesi de bu ertelenmenin sebeplerinden. Öte yandan Apple, bu sorunlar, ürün geliştirme vetasarımı için ardı ardına yeni çalışanlar alıyor. Bu şekilde iWatch'ı 2014'ün sonuna kadar yetiştirmeyeçalışıyor. Bakalım Apple, akıllı saati iWatch'ı ne zaman piyasaya sunabilecek?