[IMG]http://img.************.com//images/haber/48314/cheapiphone6r.jpg[/IMG]

Gün geçmiyor ki Apple'ın bu yıl piyasaya süreceği iddia edilen iPhone Lite modeli ile ilgili yeni bir görsel internete sızmasın. Son olarak farklı renklerde arka kasa görselleri internete sızarken, bu kez iPhone Lite ve iPhone 5 karşılaştırması yapıldı.

Apple tarafında resmi bir teyit olmasa da kaynaklar bu yeni modelin iPhone Lite olacağı konusunda fikir birliğine varıyor. iPhone Lite ile Apple özellikle gelişmekte olan ülke pazarlarını hedef alıyor.

Zira Zenvo kod adlı bir versiyonda Samsung üretimi H5P çift çekirdekli işlemci, 1GB RAM, FDD 4G bağlantısı desteği bulunurken, Zagato/Bertone kod adlı diğer versiyon ise H6P işlemci ve Çin pazarına yönelik TDD 4G LTE desteği sunuluyor. Bu bakımdan iPhone Lite modeli ülkeye göre iki versiyon olarak piyasaya sürülecek.

iPhone Lite ile iPhone 5 modelinin yanyana olduğu görselde iPhone Lite modelinin çok az bir miktar daha küçük olduğu görülüyor. Bunun dışında logo ve kamera yerleşimleri aynı. Son dönemlerde Apple'ın, durgunluğa girdiği şeklindeki analizlerin sonucu olarak bir iPhone Lite modeli ile alt seviye pazarda da rekabeti hareketlendirmek planları olduğu belirtiliyor.

Kaynakhttp://techkiddy.blogspot.in/2013/07/hd-images-showing-comparison-of-cheap.html