Kısa süre önce Kanadalı bir şirketi satın alarak bünyesine katan Apple'ın şimdi de bir başka firmayı gizlice markası altına geçirdiği söyleniyor

Apple'ın bir süre önce hizmete sunduğu ancak yetersizliği ve çok sayıdaki bug'ı ile yerden yere vurulan navigasyon uygulaması yeniden diriliyor olabilir. Cupertino merkezli şirket Bloomberg'in hazırladığı bir rapora göre, oldukça popüler olan navigasyon uygulaması HopStop'u satın almış. Apple Maps adlı başarısız uygulamasını geliştirmek ve yeniden diriltmek istediği söylenen isim, bu sayede tekrar Google'ın karşısına dikilmek istiyor da denebilir.

Kısa bir süre önce Kanadalı Locationary adlı uygulamanın üreticisi şirketi de alan Apple, Maps üzerinde hayli ciddi düşünüyor gibi. Henüz ortada resmi bir belge ve anlaşmaya dair bilgi olmasa da, dedikoduların getirdiği sonuç oldukça açık.

Cupertino'dan gelen ve HopStop satın alımını doğrular nitelikteki açıklamada ise şirket, teknoloji firmalarının küçük markaları satın aldığını, bunun alışılageldik bir durum olduğunu, söylüyor ve ilginç bir de ekleme yapıyor, "Bu gibi gelişmeler hakkında ise konuşmamayı tercih ediyoruz."