Gelecek iPhone modelleri ile ilgili dedikodular sürerken çok tartışılacak yeni bir iddia ortaya atıldı. Söylentilere göre gelecek modellerin ardından iPhone 5'in satışı sona erecek.

Apple'ın dün açıklanan 2013 yılı 3. çeyrek mali sonuçlarında rekor satış adetine ulaşan iPhone hakkında dedikodular bitmek bilmiyor. Son iddialar, sonbaharda gelmesi beklenen yeni modeller ile birlikte iPhone ailesinin sil baştan oluşacağı yönünde.

Hali hazırda iPhone 4, 4S ve 5 olmak üzere üç modeli satışta bulunan cihazın, iPhone 5S olarak anılan yeni neslinin gelmesi ile birlikte bu sayı dörde yükselecek. İddialara konu olan uygun fiyat etiketli, plastik kasalı iPhone'un da seriye eklenmesi halinde model sayısı daha da artacak.Çin kaynaklı son iddialara göre Apple bu durumun önüne geçmek için iPhone ailesini yeniden şekillendirecek. iPhone 4 ve 4S modellerinin satıştan çekilmesi olası görünse bile dedikodular iPhone 5'in de yeni modellerin gelmesiyle birlikte veda edeceği yönünde. İddiaların dayanak noktasını ise üretim bandı ile ilgili sıkışıklıklar oluşturuyor.

Geçtiğimiz hafta yayınladığımız "iPhone 5S Üretimi Başlıyor" başlıklı haberimizde yeni cihazın üretiminin Temmuz ayı sonlarında başlayacağını sizlere duyurmuştuk. Yeni nesil iPhone'un yanısıra, uygun fiyatlı plastik iPhone'un üretim süreci de göz önüne alındığında Apple'ın üretim bandında yer açmak için mevcut modellere son verme seçeneğini hayata geçirmesi beklenebilir.

SHD-ShiftDelete