Apple'ın plastik kasaya sahip, daha uygun fiyatlarla satışa sunulacağı iddia edilen iPhone Lite için yeni bir video yayınlandı. Videoda kasa özellikleri anlatılıyor.

Apple'ın iPhone modelleriyle ilgili her sene pek çok sahte haber çıkmakta. Fakat artık iPhone Lite haberleri, sahte diyerek kestirip atabileceğimiz seviyeden çıkmış durumda.

Pek çok farklı kaynaktan gelen görsellere göre, plastik kasaya sahip bir iPhone üzerinde çalışılıyor. Kasa tasarımı biten telefonun da kasası pek çok kaynakta görüntülendi.

En son hazırlanan videoda, iPhone Lite'a ait olduğu iddia edilen kasa diğer iPhone modelleriyle karşılaştırılıyor. iPhone 5'e benzer dizilime sahip olan cihaz, yine 4 inç ekrana sahip olacak. Firmanın iPhone'da kullanılan malzeme yapısını ve bazı özellikleri kısarak fiyat avantajı sağlaması bekleniyor.

Plastik kullanımı her ne kadar eleştirilse de, hafiflik ve sağlamlık konusunda avantajları da küçümsenemez. Farklı renk seçeneklerine sahip olacağı söylenen uygun fiyatlı ve plastik kasaya sahip iPhone'a ait olduğu iddia edilen video ile sizleri başbaşa bırakalım. İyi seyirler.