Apple'ın efsane patronu, yıllar öncesinden neler neler düşünüyormuş. Şimdi aramızda olsaydı, belki de hayal edemeyeceğimiz yeni şeylerle karşımıza çıkacaktı...

2011 Ekim ayında kaybettiğimiz Apple'ın kurucularından ve eski CEO'su olan Steve Jobs hakkında gün geçtikçe yeni bilgiler gelmeye devam ediyor ve bu bilgiler arasında hayranlık uyandıranlar da var doğrusu. İlk kez 2007 yılında satışa sunulan iPhone isimli telefon sayesinde günümüz akıllı telefon pazarının oluşmasında büyük katkıları bulunan Jobs, meğerse bundan yaklaşık 30 yıl öncesinde telefon yapmayı düşünüyormuş.

Apple'ın eski CEO'larından John Sculley'in söylediğine bakılırsa Jobs, 1984 yılında bir Mac telefon yapmayı düşünmüş. Yine aynı yıl, Apple'ın ilk Machintos bilgisayarı satışa sunulmuştu. John Sculley, 1993 yılında Apple'dan ayrılmıştı ve şu an Sculley Brothers, LLC'de çalışıyor. Yine Sculley'in düşüncesine göre, Apple'ın hesaplı iPhone modeli üretmesi iyi bir fikir değil. Her zaman üst seviye modeller üreten bir firmanın kullanıcı kitlesi de ona göre oluşuyor sonuçta. Yine de Apple'ın ne yapacağını kimse bilmiyor şu an.

Bu arada, hesaplı iPhone ve büyük ekranlı iPhone söylentilerinin haricinde, bir de bildiğiniz gibi iWatch isimli akıllı saatten söz ediliyor. Akıllı telefon sektörünün olgunlaştığını düşünen eski Apple CEO'su, artık Apple'dan giyilebilir teknolojiler görmek istediğini de belirtiyor.