Apple, bu durumlara alışık aslında. Bakalım rakamlar nasıl olacak...

Apple'ın geçtiğimiz cuma günü satışa sunduğu telefonları iPhone 5S ve 5C'nin nasıl satış performansları elde edeceği merakla bekleniyordu. Henüz rakamsal olarak bir bilgi gelmese de, satış büyüklüğü konusunda iPhone 5S için bir haber var.

Fortune'un belirttiğine göre, Apple'ın iPhone 5S modeli, satışa sunulduğu ilk 24 saat tamamlanmadan tükendi. Cihazın beyaz, uzay grisi ve altın rengi modelleri bulunuyor ve daha 1 gün dolmadan tüm modellerin tükenmesi, teknolojiseverler arasında heyecan yarattı. Apple'ın sitesine girdiğinizde karşılaştığınız durum ise, stokların tamamen tükendiği ve yeni parti ürünleri ekim ayında kullanıcılara sunulacağı yönünde. Anlayacağınız, eylül ayı stokları şimdiden tükendi.

iPhone 5C'nin satışları ise, iPhone 5S kadar yüksek gerçekleşmedi. Yine de, iPhone 5C stoklarının da an itibarıyla bittiğini belirtelim. Ama 5C'nin satışlarına 24 saat içinde tekrar başlanacak.

Analistler, Apple'ın 3 günlük haftasonu dilimi toplamında 5 ile 8 milyon arasında iPhone telefon satabileceğini belirtmişti. Bakalım Apple'dan rakamsal açıklamalar ne zaman gelecek...