Bildiğiniz üzere Apple bu sene tanıtılan iPhone 5S modellerine altın rengi, uzay grisi ve gümüş renklerini eklemişti. Bu renk seçeneklerinin arasından altın rengi ise birçok iPhone sever tarafından daha çok tercih ediliyor.
Bu kadar çok tercih edilen bu altın rengini bulmak ise şu an neredeyse imkansız görünüyor. Ancak altın rengindeki iPhone 5S'i almayı başaran şanslı bir kullanıcı, ilginç bir şekilde iPhone'ununu hiç açmadan eBay üzerinden 10.100 dolara satışa sundu.
Olay daha da ilginçleştiren ise 10.100 dolara satışa sunulan iPhone 5S’in, bir kullanıcı tarafından satın alınması oldu. Evet, yanlış duymadınız! Bir iPhone tutkunu daha yeni bir cihaza tam tamına 10.000 dolar ödedi.

Apple'ın 2004 yılında ürettiği iPod Classic U2 Edition gibi koleksiyon ürünleri de eBay'de bu fiyatlarla satılıyor. Yeni çıkan iPhone yerine koleksiyon ürünlerini almak daha mantıklı gibi görünüyor.
Aynı model ve renk için ise yine eBay üzerinden bir başka satıcı tam 4.600 dolara 3 tane iPhone 5S satmıştı. Altın renge duyulan bu ilgi Apple’ın oldukça dikkatini çektiğini ve Apple bu modelin üretimini %33 oranında arttırdığını belirtelim.