iPhone 5c’nin piyasaya sürülmesinin üzerinden çok kısa bir zaman geçmesine rağmen, elektronik perakendeciler daha fazla müşteri çekmek için fiyatlarda ciddi indirimler yaptı. Amerika'da faaliyet gösteren alış veriş portalı Best Buy, geçtiğimiz gün sadece bir haftalık iPhone 5c’nin fiyatında 49 dolar bir indirim yapmıştı.

Avrupa’daki elektronik perakendecilerin önemli bir ismi Walmart ise olayı biraz daha abartarak, iPhone 5c’nin fiyatındaki indiriminin bugünden başlayarak tatil sezonunun sonuna kadar 45 dolar olarak kalacağını açıkladı.
Apple ve iPhone perakendecilerinin iPhone 5c’nin fiyatını gün geçtikçe düşürmeleri, çeşitli renklere sahip olan iPhone’un, iPhone 5s’e kıyasla çok da fazla ilgi çekmediğini düşünmelerinden kaynaklanıyor olabilir. Kontratlı fiyatı 99 dolar olarak belirlenen iPhone 5c’nin bu fiyat ile müşterilerin ilgisini hiç de çekmediği fark edildi.


Apple'ın ilk başta plastik kasa kullanacağı için fiyatının düşük olması beklenen iPhone 5c'nin yine bir önceki model iPhone 5 gibi yüksek bir fiyattan satışa sunması birçok kullanıcının aklında soru işareti oluşturmuştu.
Apple her ne kadar iPhone 5c'nin iPhone 5 ile aynı donanımsal özelliklere sahip olduğunu, sadece tasarımın farklı olduğunu dile getirse de, Geekbench 3 testinde iPhone 5c'nin daha düşük puan alması soru işaretlerine yol açtı. Bakalım Apple, renkli iPhone 5c'leri ile istediği satış rakamını yakalayabilecek mi?

kaynak : iPhone 5C'nin Fiyatı Düştü - ShiftDelete.Net