Saatlerin geriye alınmasından sonra iOS kullanıcıları büyük bir sorunla karşılaştı. Takvimde oluşan bir hata etkinlik saatlerinde sıkıntı yarattı.

Apple'ın mobil işletim sistemi iOS, bir kez daha saat değişikliği yüzünden kullanıcılarına sorun yaşattı. Gün ışığından daha fazla yararlanmak için uygulanan saat değişikliği çerçevesinde geçtiğimiz gün saatleri bir saat geriye aldık.
iPhone gibi akıllı telefon kullananlar, saatlerini değiştirmeye gerek olmadan otomatik olarak yeni saatle güne başladılar. Fakat iOS, bu değişikliği saate yansıtsa da takvime uygulamayı unuttu. Hatırlarsanız 2010 yılında iOS 4 döneminde bu sorun yaşanmıştı. iOS 4'ün güncellemesi olan iOS 4.1'i yükleyenler saat farkını pas geçerek işe 1 saat gecikmişlerdi. Bu sebeple tüm dünyada iş yerlerinde geç giden insanlara rastlanmıştı.Bu sefer Apple, alarm konusunda temkinli davransa da iOS 7 ile takvimi atladı. Takvime saat farkını yansıtmayan Apple, böylece saat ile takvimin senkronize olmadığını da göstermiş oldu.
Yapılan takvim hatası yüzünden birçok iPhone, daha doğrusu iOS 7 kullanıcısı 1 saat gecikerek takvim etkinliklerini takip edebildi. Tabii takvim uyarılarına bağlı kalmayıp özellikle kontrol edenler işin farkına vararak olası gecikmenin önüne geçti.
Takvimde yaşanan hatanın her iOS 7 kullanıcısını etkilemediğini belirtelim.