Yakın zamanda ülkemizde de ilk Apple Store'unu açacak olan Apple, aynı şekilde bir mağaza da Brezilya'da açmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz gün 2013 yılının 4'üncü finansal sonuçlarını açıklayan Apple, yaklaşık 34 milyon iPhone sattığı bu çeyrek ile birlikte 2013 mali yılına noktayı da koymuştu. Tatil dönemi öncesi bu yıl beklenen tüm cihazların tanıtımını da gerçekleştiren Apple'da şimdi gözler yeni açılacak Apple Store'lara çevrilmiş durumda.

Bildiğiniz üzere 2014 yılı içerisinde ülkemizde de bir Apple Store açmayı planlayan Apple, aynı şekilde bir Apple Store da Brezilya'ya açmayı hedefliyor. 9to5Mac sitesinin haberine göre Apple, Brezilya'nın Rio de Janerio şehrinde 2014'ün Ocak ile Mart ayları arasında bir Apple Store açmayı planlıyor.

Öte yandan Apple'ın Brezilya'daki bu Apple Store planı yeni ortaya çıkan bir şey. Birçok kişi Apple'ın böyle bir karar vermesinde Brezilya'da düzenlenecek olan Dünya Kupası'nın payının olduğunu söylüyor. Bakalım Dünya Kupası öncesi Apple tüm hazırlıklarını tamamlayabilecek mi?