Uzunca bir süredir dedikodusu yapılan Apple TV ve iWatch iddiaları yine gündemde. Dedikodular haberden habere değişkenlik gösterse de, şirketin bu iki ürün üzerine çalıştığı yönündeki tahminler oldukça güçlü.
Apple tahminleri ile gündeme gelen Piper Jaffray analisti Gene Munster da Apple TV ve iWatch olarak adlandırılacağı söylenen edilen iki cihazın 2014 yılı içinde tanıtılacağı iddiasında. New York’ta gerçekleşen konferansta konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Munster, Apple’ın 2011 yılından beri hepsi-bir-arada TV üzerine çalıştığı yönündeki tahminlerini dile getirdi.

Piper Jaffray Analisti Gene Munster
Tahminlerine dayanak olarak tedarikçiler, patent başvuruları ve şirket yetkililerinin yaptıkları açıklamaları gösteren analiste göre, Apple TV şirkete yüzde 15’lik bir pazar payı yaratacak ve yüzde 18’lik toplam gelir artışı sağlayacak.
ABD’de 132 milyon hanehalkının var olduğunu sözlerine ekleyen Gene Munster, internet bağlantılı ev cihazlarına ortalama 100 dolar ödendiğini ve bunun da toplamda 13.2 milyar dolarlık bir pasta oluşturduğunu belirterek, Apple TV’nin bu pazarda bir merkez noktası olabileceğini açıkladı.