Dünya çapında Apple mağazalarının bir kısmı, girişlerinde bulunan beyaz Apple logosunu Dünya Aids Günü sebebiyle kırmızıya boyanarak güzel bir görüntü oluştu.

Apple, Aids ile savaşmaya devam ediyor. Bu anlamda kurulan Red'e yardımlarda bulunan ve kırmızı ürünlerinin gelirini Aids derneğine aktaran Apple, Dünya Aids Günü'nü de boş geçmedi. 1 Aralık Dünya Aids Günü için bazı Apple mağazalarının Apple logoları beyazdan kırmızıya geçirildi.
İnternete yüklenen fotoğraflardan şimdilik İngiltere'de Londra ve çevresindeki şehirlerde bulunan mağazaların kırmızıya çevrildiğini görüyoruz. Dünyanın birçok ülkesinde kutlanan Dünya Aids Günü çerçevesinde yardım kuruluşları bağışlar toplayarak hastalık sahibi insanlara yardım eli uzatıyor. Aynı şekilde hastalık hakkında herkesin daha bilinçli olması amaçlanıyor.Apple CEO'su Tim Cook, konuyla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada da Dünya Aids Günü için Apple Store'ların kırmızıya döndüğünü, hep birlikte bu hastalığın olmadığı bir dünya yaratmak istediklerini belirtti.
Firma geçtiğimiz sene de New York'taki ünlü mağazasını aynı şekilde kırmızıya döndürmüştü.