Apple yenilikçi ve ilginç patentlere bir yenisini daha ekledi. Şirket, görüntü uçbirimi olarak dahili projeksiyon sistemi kullanan taşınabilir masaüstü bilgisayar patentini aldı.Tüm dünyada yenilikçi çizgisiyle bilinen Apple’ın ilginç patent başvuruları, şirketin gelecekteki ürünleri hakkında ipuçları veriyor. Teknoloji devinin son hamlesi ise masaüstü bilgisayarlara yönelik oldu. Uzun yıllardır değişmeyen masaüstü sistemlere farklı bir soluk getirebilecek yeni patent, hali hazırda görüntü uçbirimi olarak monitör ya da TV kullanan PC’lere radikal bir değişim getiriyor.

İsim:  111387572533.jpg
Görüntüleme: 40
Büyüklük:  12.1 KB (Kilobyte)


Tamamen Kablosuz Teknoloji OdaklıMonitör yerine üzerinde dahili bir lazer projeksiyon barındıran küçük bilgisayar “desk free” olarak tanımlanıyor ve masaüstünden bağımsız olarak kullanabiliyor. Kolayca taşınabilen ve tamamen kablosuz teknolojiler üzerine odaklanan tasarımda, şarj ve diğer tüm bileşenlerin kablodan bağımsız olarak sağlanacağı düşünülüyor.


Geleneksel Projeksiyondan Çok FarklıSistemin hali hazırda kullanılan geleneksel projektörlerden farklı olarak Raw görüntü verilerini DVD ya da başka dijital kaynaklardan okuyabileceği de belirtiliyor. Klasik projeksiyonların statik ayarlarına karşın “desk free” bilgisayarda yer alacak ivme ölçer, ortam ışık sensörü ve derinlik sensörü gibi donanımlarla dinamik görüntü ayarlarının yapılacağı da tahminler arasında.

İsim:  221387572557.jpg
Görüntüleme: 39
Büyüklük:  16.2 KB (Kilobyte)


Kullanıcı Arayüzü Uzaklığa GöreCihazın kullanıcı arayüzünün görüntünün yansıtılacağı yüzeye olan yakınlık ve uzaklığa göre otomatik olarak değişebileceği düşünüyor. Böylece bilgisayarın konumlandırmasında zorluk çekilmeyecek ya da konumlandırmaya bağlı sorunların önüne geçilmiş olacak.

Kaynak:SDN