iPhone 5c kampanyalı satışlarla destekleniyor. ABD'nin en büyük tüketici elektroniği mağazalarından Best Buy kontratı satışta cihazı ücretsiz vermeye başladı.

Apple'ın tartışmalara konu olan yeni akıllı telefonu iPhone 5c çeşitli kampanyalarla tüketicilere sunuluyor. Bu kampanyalardan sonuncusu ise ABD'nin en büyük tüketici elektroniği zincirlerinden Best Buy tarafından yapıldı. Cihaz kontratlı satışlarda ön ödemesiz olarak müşterilere sunuluyor.Bu kampanya normalde 2 yıllık kontratlı satış fiyatı 99 dolar olan iPhone 5c'nin (16 G fiyatında ciddi bir indirim sağlıyor. Best Buy'un ücretsiz kontratlı satışlarının sınırlı bir promosyon mu yoksa kalıcı bir fiyat indirimi mi olduğu hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.
Önceki haberlerde iPhone 5c'nin beklenen satış performansını veremediği ve üretiminin azaltılacağı yönünde iddialara yer verilmişti. Ürünün çeşitli kampanyalara konu olması da satışlardaki tıkanıklık iddialarının doğru olabileceği ihtimalini güçlendiriyor. Buna karşın dünya çapında çeşitli pazarlarda iPhone 5c'nin yüksek satışlara ulaştığı da biliniyor.