Apple Store, önümüzdeki hafta itibariyle kırılan iPhone 5c ekranlarını tamir ya da değiştirmeye başlıyor.

Apple'ın yeni iPhone modellerinden iPhone 5c'ye sahipsiniz ve cihazınızın ekranında bir şekilde hasar oluştu. Ne yapacaksınız? İlk aklınıza cihazınızı Apple'a göndermek geliyor olabilir. Ancak böyle bir seçeneği tercih etmeniz halinde cihazınızdan bir hayli uzun bir süre uzak kalacaksınız. Bu yüzden bu duruma bir çözüm olması için geçtiğimiz aylarda Apple Store'larda iPhone 5 tamiri yapılmaya başlamıştı.

Şimdi yeni gelen bilgilere göre önümüzdeki haftayla birlikte iPhone 5c'lerin kırılan ya da hasar gören ekranları Apple Store'da tamir edilecek. Belirtilene göre bu cihazların hasar gören ekranları sadece birkaç saat içerisinde tamir edilecek ve hemen sahibine teslim edilecek.

Kısa bir süre sonra başlayacak olan bu hizmet ilk etapta Kanada ve Hong Kong'daki Apple Store'lar haricinde diğer tüm Apple Store'larda olacak. Bildiğiniz üzere yakın zaman sonra ülkemizde de bir Apple Store açılacak. Şimdilik bu yeni açılacak olan Apple Store'da bu hizmetin bulunup bulunmayacağı belli değil.

Öte yandan bir iPhone 5s sahibi iseniz cihazınıza bir süre daha iyi baksanız iyi edersiniz. Çünkü şu an aynı hizmetin iPhone 5s için olanının ne zaman başlayacağı belli değil.