Özel bir kurum tarafından 500 Apple müşterisi üzerinde yapılan küçük bir araştırma Apple tabletlerin liderini belirledi. Görünüşe göre iPad Air en çok tercih edilen ürün olmuş.

Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre Apple'ın yeni nesil tableti iPad Air liderliğe oynuyor. iPad mini Retina ile birlikte şirketin geçtiğimiz dönemde yaptığı satışlar bu mecranın iddialarına göre büyük bir rekora sebep olmuş. CIRP'in 500 ayrı Apple müşterisi ile yaptığı ankete göre geçtiğimiz tatil döneminde alıcıların sadece yüzde 5'i iPad 2 satın almış!

Tablet satın alan Apple-severlerin yüzde 41'i iPad Air satın alırken, yüzde 16'sı ise iPad mini Retina'yı tercih etmiş. Mini Retina uzun süre boyunca stok sorunu çekmiş ve 12 Kasım tarihinde satışa çıkmıştı. iPad Air ise 1 Kasım'da raflara gelmiş ve büyük ilgi görmüştü. Yapılan araştırmanın verdiği bir diğer bilgi ise bu detaylar göz önüne alınmakla birlikte Ekim – Kasım arasında iPad mini'nin tercih edilme oranının yüzde 25 olduğunu gösteriyor. Bu oranlar kısıtlı bir kitle arasında gerçekleşen anketin sonuçları olsa da, iPad Air'in krallığını ilan ettiğini söylemek yanlış olmaz.