Apple'ın efsanevi bilgisayarı Macintosh bugün 30. yaşını kutluyor. Bu nedenle hazırlanan özel kutlama sayfası Apple resmi sitesine eklendi. Buradan ulaşabilen ayrıntılı sayfada ilk Mac'ten bugüne kadar geçen süreç zaman çizelgesi üzerinde gösteriliyor.
Apple.com'a giriş yapıldığında ziyaretçileri bir kutlama mesajı karşılıyor. Mac'in, teknolojinin gücünü herkesin eline vererek dünyayı değiştirme sözüyle yola çıktığı vurgulanan mesajda, bu sözün tutulduğu belirtiliyor ve kullanıcılardan gelecek 30 yılda neler başarılabileceklerini hayal etmesi isteniyor.

Mac'e Özel Video ve Zaman Çizelgesi
Özel sayfada yer alan videoda ise Mac'in çeşitli alanlara getirdiği devrimsel yenilikler gösteriliyor. Videonun bitiminde "Mac Timeline" ve "Your First Mac" adlı iki bağlantının yer aldığı özel sayfa açılıyor. Mac Timeline sayfasında 30 yıl içinde piyasaya sürülmüş tüm Mac modelleri zaman çizelgesi üzerinde tarihleriyle birlikte yer alıyor.
Her modelin açıklamasında, Mac'lerini kullanarak başarılara imza atmış yaratıcı kişilerin hikayelerine yer veriliyor. Your First Mac sayfasında ise ziyaretçilere ilk Mac'lerinin hangisi olduğu, hangi ülkeden oldukları ve Mac'lerini ne amaçlarla kullandıkları soruluyor. Katılımcıların verdikleri cevaplar istatistiklerle ziyaretçilere açıklanıyor.