İsim:  basliksiz-1-1407234931-1.jpg
Görüntüleme: 84
Büyüklük:  65.7 KB (Kilobyte)

iOS 8 beta 5 ve OS X Yosemite DP5 ile aynı anda duyurulan yeni Apple TV beta yazılımı ile tasarım açısından yeniliklerin olacağının sinyalleri verildi. Apple TV, iOS 7 gibi flat tasarıma sahip olacak.

Apple'ın iOS 7 ile birlikte düz tasarıma geçmesi ilk etapta eleştirilmişti. Ancak rakip firmaların da tasarımlarını Apple'dan ilham alarak daha sade ve düz olarak dizayn etmesi ile birlikte dünya düz tasarımı benimsemiş ve eleştiriler yerini övgü dolu sözlere bırakmıştı.

Apple, iOS 7'den sonra masaüstü çözümü OS X'i de düz tasarıma kavuşturmuştu. Halen daha internet sitesini düz tasarım ile dizayn edemeyen Apple'ın önceliğini TV çözümü olan Apple TV'ye verdiği ortaya çıktı.

Apple TV'nin de tasarımı yenilendi

Dün yayımlanan iOS 8 ve OS X Yosemite Beta'larına ek olarak Apple TV için de bir Beta sürümü yayımlanmıştı. Apple TV'nin Beta sürümü ile tasarım aynı iOS 7'de olduğu gibi daha sade ve düz oluyor. Ayrıca cihazın yazı tipi Helvetica Neue olarak değişiyor.

İsim:  apple-tv-beta-050814.jpg
Görüntüleme: 93
Büyüklük:  30.0 KB (Kilobyte)

Son bahar aylarında yayımlanacak olan iOS 8'in Final sürümü ile birlikte tüm Apple cihazlarının yeni sürümlerine kavuşacağını düşünüyoruz. Bakalım Apple TV'nin yeni sürümleri ne gibi yenilikler ile gelecek.

Kaynak: SDN