Apple TV'lerin çok yakında bir güncelleme alarak, App Store'un bu cihazlarda kullanılacağı ve harici bir oyun kolunun bağlanabileceği iddia edildi.


Apple'ın TV çözümü olan "Apple TV" özellikle yurtdışında yaşayan kullanıcılar için birçok multimedya desteği sunuyordu. Dizi, film, NBA, NLB ve Netflix gibi multimedya araçlarının bulunduğu Apple TV'ye ayrıca iOS cihazlardaki görüntüler ve videolar da AirPlay sayesinde kablosuz olarak aktarılabiliyordu.

Ancak ne yazık ki multimedya odaklı Apple TV'de uygulama ve oyunların yer aldığı bir App Store bulunmuyordu. Hatta bu durum 2010 yılında Steve Jobs'ın bir söyleşisinde dile getirilmiş ve Jobs'ın yanıtı zamanı geldiğinde olabilir olmuştu.

iLounge sitesi bu konuyu tekrardan alevlendirdi ve geçtiğimiz gün bu konuyla ilgili ortaya bomba gibi bir iddia attı.

İsim:  basliksiz-21390519925.jpg
Görüntüleme: 185
Büyüklük:  156.8 KB (Kilobyte)

Apple TV'ye oyun kolu bağlanabilir

iLounge'a göre Apple TV'lere güncelleme gelerek App Store'u bu cihazlarda kullanmak mümkün olacak. Dahası Apple TV'deki oyunlar ise Bluetooth üzerinden bağlanabilen bir oyun kolu ile oynanabilecek. Eğer Apple böyle bir radikal karar alırsa OUYA gibi Android tabanlı konsollar ile büyük bir yarış içerisine girebilir.

Infinity Blade serisi gibi sadece iOS için geliştirilen dev yapımları Apple TV'den fiziksel bir oyun kolu ile oynamak çok zevkli olacağa benziyor.